Dantų gydymas Panevėžyje
Dantys – tai mūsų vizitinė kortelė, todėl kiekvienas trokštame, kad jie būtų gražūs ir sveiki. Laiku ir tinkamai gydant dantis juos galima išsaugoti net ir visą gyvenimą bei ilgai džiaugtis gražia šypsena.
Dantų ėduonis/kariesas yra viena iš labiausiai paplitusių dantų ligų, kurios pasekmė – tirpstantys ir yrantys danties kietieji audiniai. Pagrindinės priežastys-prasti burnos higienos įgūdžiai. Burnoje ilgą laiką kaupiasi apnašos, jose esančios rūgštys ima graužti danties emalį ir taip susiformuoja pažeidimai. Dažniausiai ėduonis formuojasi tose vietose, kurias sunku pasiekti: tarpdančiuose ar nelygiuose dantų paviršiuose.
Dantų ėduonies požymiai:
- skausmas: nuolatinis, maudžiantis arba valgant karštą ar šaltą maistą;
- patamsėjusios dėmės danties paviršiuje;
- matomos skylutės;
- prastas burnos kvapas.
Dantų gydymas arba Dantų plombavimas – tai sugedusių, pažeistų ėduonies (karieso) danties kietųjų audinių pašalinimas ir atstatymas plombine medžiaga.Gydant dantų ėduonį, pirmiausiai yra pašalinami pažeisti audiniai, viskas dezinfekuojama, o tuomet užplombuojama. Dantų plombavimas ir kaina priklauso nuo pažeidimo gylio, skiriami keli kainų lygiai pagal plombų dydžius.
Dantų plombavimas vaikams ar suaugusiems iš esmės nesiskiria, naudojamos tos pačios medžiagos, atliekamas nuskausminimas, rentgeno tyrimai jei reikia.
Jei kariesas/ėduonis dantį pažeidžia iki nervinių-kraujagyslinių audinių, jaučiamas aštrus skausmas, ypač vakare arba naktį, skausmas "bėgioja", galima įtarti, kad išsivystė uždegimas (pulpitas) ir tada reikalingas dantų kanalų gydymas.
Dantų kanalų gydymas
Endodontinis gydymas – dantų šaknų kanalų gydymas atliekamas gydytojo odontologo besispecializuojantis endodontologijoje. Tai – odontologijos sritis, besirūpinanti danties viduje esančia pulpa („nervu”), šaknimis ir juos supančiais audiniais. Gydytojai endodontologai po bendrosios odontologijos studijų dar papildomai trejus metus mokosi šaknų kanalų gydymo paslapčių ir technikų.
Surasti šaknies kanalus ne visada yra lengva - jie dažnai būna užakę ir tokie siauri, kad yra matomi tik pasitelkus vaizdą didinantį operacinį mikroskopą ir remiantis rentgeno nuotraukomis, taip pat pasitelkiami elektroniniai šaknų kanalų ieškikliai, ultragarso aparatai - viskas tam, kad specialistas galėtų tiksliai matyti danties anatominius ypatumus, galimus svetimkūnius šaknies kanale, pašalinti uždegiminius audinius ir itin smulkiais specialiais instrumentais saugiai pasiekti šaknies viršūnę.
Dantų kanalų gydymas atliekamas etapais:
- pažeistų kietųjų danties audinių pašalinimas;
- danties kanalų išvalymas;
- kanalų plombavimas;
- danties vainikėlio atkūrimas plomba arba protezavimu, priklausomai nuo pažeidimo dydžio.
Dantų šaknų kanalų gydymas gali būti reikalingas ir po traumų, kurių pasekmė – lūžę ar skilę dantys.
Endodontinis pergydymas – kai tenka endodontinį gydymą atlikti iš naujo, jei ankstesnis buvo atliktas nekokybiškai, jei infekcija kanale nebuvo iki galo išgydyta ir simptomai atsinaujina. Dažniausiai nesėkmingo gydymo priežastis būna nepakankamas šaknų kanalų išvalymas ir nesandarus užplombavimas, tačiau pasitaiko ir gydymui atsparios infekcijos.
Sėkmingas endodontinis gydymas ar pergydymas neįmanomas be mikroskopo bei rentgeno kontrolės.
Išsaugodamas dantis, endodontologas gali padėti išlaikyti Jūsų natūralią šypseną!